Instruktorzy

Zobacz pod czyim eksperckim okiem dzieci będą doskonalić umiejętność grania na instrumencie podczas Trombowska.

Paweł Maliczowski

Nauczyciel klasy puzonu, sakshornu i tuby w Szkole Muzycznej w Zespole Szkół nr.9 we Wrocławiu, oraz wykładowca na Akademii Muzycznej in. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2011 prowadzi zajęcia na Kursie Interpretacji w Zakresie Gry na Instrumentach Dętych w Dusznikach - Zdroju. Prezes stowarzyszenia Muzyczna Wisznia Mała, wspierającego działalność i funkcjonowanie Orkiestry Dętej z Wiszni Małej.

Justyna Maliczowska

Solistka Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz nauczycielka gry na trąbce w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Swoje pierwsze kroki w grze na trąbce stawiała w Orkiestrze Dętej „Ceramik Band”. Następnie kontynuowała naukę w Szkole Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie Pana Leszka Tulińskiego. Od 2004 roku studentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie profesora Igora Cecocho. Jako muzyk Narodowego Forum Muzyki miała możliwość pracy z wybitnymi dyrygentami. W 2015 roku wraz z Mariolą Molczyk oraz Pawłem Maliczowskim założyła stowarzyszenie „Muzyczna Wisznia Mała”, które ma za zadanie propagować edukację gry na instrumentach dętych na obszarach wiejskich gminy Wisznia Mała. Dzięki tej działalności działa orkiestra dęta w skład której wchodzą dzieci, młodzież oraz dorośli. Prywatnie mama trójki dzieci.

Mariola Molczyk

Solistka Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Przygodę z klarnetem rozpoczęła w Państwowym Liceum Muzycznym we Wrocławiu w klasie Wiesława Mazura, a kontynuowała na Akademii Muzycznej w czeskiej Pradze u
prof.Milana Etlika. Do 2002 roku solistka w orkiestrze Opery na Zamku w Szczecinie,w latach 2004 - 2007 nauczycielka gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej
II st. we Wrocławiu.Laureatka konkursów klarnetowych w Legnicy i Włoszakowicach.Od 2015 roku działa w Stowarzyszeniu "Muzyczna Wisznia Mała" jako instruktor gry
na klarnecie i saksofonie w orkiestrze dętej.

Małgorzata Klisowska-Pachołek

Urodzona we Wrocławiu, swoja edukacje muzyczna rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I-go i II-go stopnia im.Karola Szymanowskiego. Następnie odbyłą studia we Wrocławskiej Akademii Muzycznej im.Karola Lipińskiego w klasie fletu prof.Jerzego Mrozika.W roku 2006 ukończyła studia podyplomowe w Staatliche Hochschule für Musik Trossingen Institut für Alte Musik w zakresie gry na fletach dawnych, pod kierunkiem prof.Linde Brunmayr-Tutz. Swe umiejętności doskonaliła także na kursach mistrzowskich u Phillippe Bernolda, Miriam Nastasi, Petera-Lukasa Grafa, Kate Clark, Barta van Oorta, Christiana Boysena. W swoim bogatym dorobku ma wiele projektów koncertowych oraz nagrań min. dla niemieckiej rozgłośni SWR. Jako solistka koncertowała w Staats Oper Berlin.

Małgorzata Klisowska jest współzałożycielką zespołów Ars Concordiae oraz Ammonit Quartett,z którym zdobyła wyróżnienie na Konkursie Zespołów Muzyki Dawnej w Stuttgarcie.Flecistka współpracuje z zespołami i orkiestrami :Ad Fontes ,Harmonologia , Mitteleuropäische Barock Orchester Rovereto, Wrocławska Orkiestra Barokowa,Capella Cracoviensis oraz Arte dei Suonatori.

Bartosz Libera

Wrocławski perkusista, nauczyciel i muzyk sesyjny. Pochodzi ze Stronia Śląskiego. Absolwent Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie w klasie perkusji Adama Buczka. Uczył się również w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu u Krystyny Wojciechowskiej oraz we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Zbigniewa Lewandowskiego. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień zespołowych, m. in. nagrody głównej na pierwszej edycji festiwalu School&Jazz w Lubaczowie, Grand Prix na festiwalu Bluesowo oraz II miejsca na Spotkaniach Muzyków Jazzowych w Rudnikach. Perkusista odnajdujący się w wielu stylistykach, zaangażowany w liczne projekty muzyczne m. in.: N.O.E., VW Project, Remigiusz Knapik Band, Ada Maksymowicz Band, LieBerKnapp Trio, Re-Karpaty, Primberki, Secondary Atmopshere, Chicago Klezmer Band.

Wychowawcy

Sprawdź kto na Trombowisku będzie dbał o brak nudy i bezpieczeństwo dzieci.

Renata Łakomska


Jestem nauczycielką języka angielskiego oraz tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Lubię pracować z osobami w każdym wieku: dziećmi, młodzieżą, studentami i dorosłymi więc prowadzę zajęcia w różnych grupach wiekowych. Pracowałam w PWSZ w Legnicy prowadząc lektorat na studniach stacjonarnych i niestacjonarnych oraz w wielu firmach na Dolnym Śląsku.  W chwili obecnej jestem Prezesem Stowarzyszenia Uniwersytet Dorosłego Człowieka. Z dziećmi i młodzieżą spotykam się w szkole i na licznych wyjazdach kolonijnych oraz zagranicznych warsztatach językowych. W przeszłości drużynowa i zastępowa. Moją pasją jest taniec, pływanie oraz długie spacery. Wszystkim polecam grę w Ringo. Lubię słuchać muzyki poważnej oraz szantowej. Słysząc orkiestrę dętą serce mi się raduje.

Anna Krawczyk

Od zawsze związana z pracą z dziećmi i młodzieżą. Zaczynała jako drużynowa gromad zuchowych, poprzez prowadzenie edukacyjnych warsztatów dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Obecnie jest nauczycielem matematyki i wychowawcą świetlicy środowiskowej. Uwielbia twórczo spędzać czas. Chętnie majsterkuje i wyszywa a najbardziej uwielbia techniki plastyczne w tym malowanie farbami akrylowymi. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Czasami również gra na trąbce.

Aleksandra Dudycz

Studentka II roku studiów magisterskich edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej oraz II roku studiów magisterskich teorii muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego w klasie prof. Bogdana Makala. Inicjatorka Rodzinnych Poranków Muzycznych w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Naukę gry na fortepianie i naukę śpiewu chóralnego zaczęła w wieku 6 lat, w Szkole Muzycznej I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej). Swoją technikę wokalną rozwija w projekcie Polski Narodowy Chór Młodzieżowy (edycja 2017, 2018 i 2019) oraz podczas lekcji śpiewu u prof. dr hab. Bogdana Makala. Wiedzę dyrygencką zaś zdobywa na konferencjach i warsztatach: „Chór wczoraj, dziś i jutro” (Wrocław 2016), „Chóralne abecadło” (Poznań 2017), ogólnopolskie warsztaty chórmistrzowskie Wakacyjnej Akademii Chóralnej (Wrocław 2017) oraz ogólnopolskie warsztaty chórmistrzowskie projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska - "Muzyczne i pozamuzyczne aspekty pracy z chórem" (Wrocław 2019). Pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu i tworząc przedstawienia dla dzieci. Od 2017 roku jest  animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory oraz prowadzi Chór Melomana, , a od 2018 jest asystentem dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix. Śpiew, taniec i góry są jej pasją. Jest osobą energiczną, mającą wiele pomysłów.  
Marek Stroński

Ukończył Liceum Ogólnokształcące i Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia w Krakowie, oraz Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie trąbki prof. Igora Cecocho z przygotowaniem pedagogicznym. Pracował w Filharmonii Wrocławskiej, oraz na Uniwersytecie Wrocławskim jako dyrygent i akompaniator. Obecnie pracuje jako nauczyciel dyplomowany klasy trąbki i zespołu kameralnego w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Głogowie, a także w Szkole Muzycznej nr 3 we Wrocławiu. Brał udział w festiwalach i koncertach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, USA, Kanadzie, kursach mistrzowskich w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Łodzi, a także w warsztatach metodycznych dla nauczycieli i uczniów. Ukończył wiele kursów organizowanych przez CEA, CENSA: min. „Praca z małymi dziećmi” (6 latkami), Współpraca z rodzicami”. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, zarówno w szkole jak i poza nią - wyjazdy na kolonie i obozy językowe, warsztaty orkiestrowe w charakterze wychowawcy i kierownika. Pomysłodawca i współorganizator pięciu edycji Ogólnopolskiego Głogowskiego Konkursu Trębaczy pod patronatem CEA. Posiada osiągnięcia w przygotowaniu uczniów do konkursów miedzy-szkolnych, regionalnych i ogólnopolskich.

Zobacz też